Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

25 lat tworzenia szkoły sprawiło, że w szkolnym kalendarzu na stałe pojawiły się dni ważne, które nadają charakter Społecznej Czwórce, stały się jej atutem. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy szkołą z tradycjami.

  1.  Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych to święto wszyskich uczniów, którzy rozpoczynają z nami przygodę. Odbywa się w pażdzierniku.
  2. Kiermasz świąteczny przygotowywany przy współpracy rodziców, otwarty dla środowiska lokalnego. W jedną grudniową sobotę spotykamy się, przygotowujemy do świąt i zbieramy fundusze, aby pomóc tym, którzy w tym czasie potrzebują wsparcia.
  3. Rajd Patrona szlakami Wielkopolskiego Parku Narodowego: wędrujemy, podziwiamy piękno przyrody, uczymy się i bawimy. Jest to też oczekiwana przez wszystkich okazja do spotkań i rozmów.
  4. Wieloletnia wymiana uczniów ze szkołą w Kilonii. To ważny element naszego szkolnego życia. Dwa razy w roku spotykamy się z uczniami z niemieckiej szkoły, poznajemy nasze miasta i kraje, uczymy się, tworzymy. Dzięki tej współpracy nawiązały się długoletnie przyjaźnie.
  5. Wyjazdy do Hiszpanii uczniów uczących się języka hiszpańskiego.
  6. Spotkania z absolwentami. Śledzimy losy naszych uczniów, zapraszamy do szkoły, aby opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach, o swojej pracy, stwarzamy okazję do spotkań we własnym gronie.
  7. Podejmowanie szeregu akcji charytatywnych uwrażliwiających uczniów na potrzeby innych. Zbiórki odzieży, zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi, Litwy, poznańskich Domów Dziecka. Zbiórki funduszy na lokalne schroniska dla zwierząt.
  8. Motyli wolontariat to współpraca z Hospicjum Palium w Poznaniu, anagażuje się w nią coraz więcej naszych uczniów i rodziców.

Back to top