Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

 

9 listopada 2018 roku miała miejsce uroczystość na sali gimnastycznej, która była podsumowaniem projektu edukacyjnego pt: „Piórkiem i pędzlem o Niepodległości i Powstaniu Wielkopolskim w Społecznej Czwórce”.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły w okresie od września do listopada aktywnie pogłębiali wiedzę i zainteresowania okolicznościami odzyskania wolności w 1918 roku, stawiali pytania „czym jest patriotyzm oraz odpowiedzialność za Małą i Wielką Ojczyznę?”. Wielu z nich było m.in. przewodnikami Niepodległości, dziennikarzami, twórcami gier planszowych, prezentacji multimedialnych pierwszych klubach sportowych na terenie Wielkopolski, plakatów, uczestnikami turnieju piłkarskiego, czy recytatorskiego pt: „Z Ojczyzną w tle”….

Tego dnia otrzymali dyplomy, ustne pochwały od Dyrekcji szkoły, wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Poza tym dla każdej klasy bardzo ważnym momentem było odczytanie PRZESŁANIA DLA POTOMNYCH, które zostanie umieszczone w specjalnej kapsule czasu, którą następnie Pani Dyrektor zamuruje w nowo budowanej części szkoły.

Mamy nadzieję, że historia naszego kraju, powstańców wielkopolskich zainspiruje kolejne pokolenia do odkrywania niezbadanych dotąd kart z przeszłości, a udział w projekcie skłonił uczestników do głębszej refleksji nad dziejami naszej Małej i Wielkiej Ojczyzny.

Agnieszka Drabczyk

DSC 0781

 

Back to top