Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

   „Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna Góra Grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.”

   Celem akcji „Góra Grosza”  firmowanej przez Fundację „Nasz Dom” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie  rodzinnych domów dziecka, finansowanie usamodzielniania się młodzieży z rodzin zastępczych, lokalnych programów pomocy dziecku i rodzinie. Już od 18 lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach przedsięwzięcia do tej pory udało się zebrać ponad 35 milionów złotych.

  W naszej Szkole akcję „Góra Grosza” przeprowadzili uczniowie klasy 6a. Trwała ona od końca listopada do 2 stycznia . W Klasach od 4 do 7 ustawiliśmy słoiki do zbierania monet oraz przedstawiliśmy cel zbiórki, jej organizację  oraz zachęciliśmy do hojnego udziału. Po zakończeniu zbiórki policzyliśmy i posegregowaliśmy wszystkie monety, zapakowaliśmy je według wskazówek organizatora i wysłaliśmy Pocztą Polską.

Zabraliśmy monety o wartości- 526zł.!

A tak przedstawia się wynik zbiórki w klasach, które zechciały się aktywnie włączyć w akcję:

 4a- 122zł

 6a- 114zł

 4b- 69zł

 5b- 27zł

 7c- 18zł

 4c- 17zł

Zbiórka do ogólnej puszki  w holu szkoły- 159zł

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy za każdy  Wasz grosz,  który przyczyni się do poprawy życia naszych rówieśników, którzy z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnych domach i rodzinach.

Zuzia, Maja, Kornelia, Gaja, Frania, Tosia, Pola, Weronika, Nikola, Adam, Mikołaj, Feliks, Jędrzej, Maciej, Kuba z 6a z wychowawcą- p. Iwoną Gradys

Back to top