Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

       Po raz trzeci w naszej 15-letniej biegowej praktyce trasę tegorocznego Szkolnego Biegu Przełajowego dla uczniów klas 3-6 i 7-III wyznaczyliśmy na zielonych terenach rekreacyjnych nad jeziorem Maltańskim. Biegi przełajowe jako najprostsza i najbardziej dostępna forma  aktywności fizycznej weszły już na stałe do sportowej tradycji naszej szkoły. Długość trasy dla poszczególnych roczników nauczyciele wychowania fizycznego wyznaczają kierując się zasadą by każdy startujący mógł ją pokonać. Jak zwykle uczniom towarzyszą emocje i obawy czy poradzą sobie ze zmęczeniem . Na mecie zawsze okazuje się, że „diabeł nie jest taki straszny” a w biegach tak naprawdę liczy się udział, podejmowanie sportowego wyzwania  i aspekt zdrowotny. Miło jest wygrywać ale samo podejmowanie walki już jest zwycięstwem- tę maksymę staramy się od lat wpajać naszym uczniom. Pogoda dla biegaczy była w tym roku wymarzona, słonecznie i sucho. Na starcie stanęło 210 uczniów w 3 kategoriach wiekowych.

Oto medaliści:

Klasy 3-4

Dziewczęta:

 1. Płuska Dominika 4c
 2. Woźniak Joanna 3b
 3. Wieczorek Michalina 4b

Chłopcy:

 1. Podskarbi Mateusz 4c
 2. Orłowski Ignacy 4c
 3. Gramza Jerzy 3c

Klasy 5-6

Dziewczęta:

 1. Ellmann Patrycja 5a
 2. Gramza Zuzanna 5c
 3. Zaremba Martyna 5b

Chłopcy:

 1. Nelke Kazimierz 5a
 2. Marcinek Franciszek 6b
 3. Baranowski Adam 6a

Gimnazjum i klasy 7:

Dziewczęta:

 1. Ptak Julia IIB
 2. Misiarek Weronika IIIA
 3. Skłodowska Marta IIB

Chłopcy:

 1. Paszkowski Mikołaj IIB
 2. Wiórek Piotr IIIA
 3. Kamiński Norbert IIB

Wyrazy uznania i gratulacje dla wszystkich uczestników szkolnego biegu przełajowego i podziękowania dla wszystkich opiekunów klas  za pomoc w jego przeprowadzeniu.

nauczyciele WF- I. Gradys, M. Ratajczak, M. Przybylski

Back to top