Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

maly medykW roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas drugich mają zaszczyt uczestniczyć w konkursowym projekcie „Mały Medyk” Polskiej Akademii Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. ­Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jako uczestnicy zobowiązani jesteśmy do przeprowadzenia projektu konkursowego. Wybraliśmy temat „Smog czy smok” dotyczący zanieczyszczenia powietrza, ponieważ powietrze jest priorytetem w tym roku szkolnym.

Podsumowaniem projektu będzie przygotowane przez dzieci przedstawienia na temat smogu i wynikających z niego zagrożeń. Przedstawienie zostanie nagrane przez pracowników Uniwersytetu i weźmie ono udział w konkursie. Zajęcia w ramach "Polskiej Akademii Dzieci" (PAD) są projektem innowacyjnym na międzynarodowym rynku edukacyjnym. Opierają się na promowaniu autonomii i kreatywności najmłodszych uczniów (6-12lat).

W ramach projektu przeprowadzone zostaną ankiety wśród uczniów i ich rodziców związane ze zjawiskiem SMOGU. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane podczas tworzenia bloków edukacyjnych dotyczących tematyki zanieczyszczenia powietrza.

Jeśli ktoś z Państwa byłby chętny, aby pomóc nam przy projekcie to serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Najewska
Monika Ratajczak
Anna Seiffert
Sylwia Wołoszyn

Jak możemy zobaczyć i przeczytać na stronie Mały Medyk UMP, 3 grudnia odbyło się trzecie spotkanie Małych Medyków w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP.

Back to top