Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Szanowni Państwo

Uczniowie klasy III naszego gimnazjum w czerwcu 2017 wzięli udział w badaniu "Kompetencje dla przyszłości 2017 - ogólnopolskie badanie umiejętności uczniów" realizowane przez Fundację Naukową Evidence Institute Badania dla Edukacji.


Wyniki naszych uczniów przedstawiamy na wykresach, porównanie z wybranymi krajami, w tym z ocenianą wysoko Finlandią.

Więcej na temat badań znajdziecie Państwo na stronie evidenceinstitute.pl.

"Matematyka, nazywana królową nauk, jest nie tyle kluczem do dalszego kształcenia się ale stanowi również praktyczną umiejętność , potrzebną w  wielu dziedzinach życia codziennego.

Matematyka to także podstawa nauk przyrodniczych i umiejętności finansowych - kluczowych na współczesnym rynku pracy. Fundacja Evidence Institute zdecydowała się włączyć matematykę, jako kluczową umiejętność spośród kompetencji przyszłości  do badania Kompetencje 2017.

Zadania testowe poruszały wszystkie podstawowe dziedziny matematyki: od arytmetyki, poprzez modelowanie matematyczne i geometrię.

Nauki przyrodnicze, na które składają się biologia, chemia, fizyka i geografia stanowią w dzisiejszym świecie podstawę wiedzy, szczególnie w zawodach inżynieryjnych i medycznych.

W badaniu PISA 2015, które w centrum swojego zainteresowania umieściło nauki przyrodnicze, polscy uczniowie osiągnęli wyniki wyższe, niż średnia dla Unii Europejskiej.

Prezentujemy wyniki dla kilku wybranych krajów - Niemiec, Czech, Słowacji, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych. To kraje, które uznawane są za ciekawe punkty odniesienia w kontekście umiejętności uczniów."

 

S4razemPISA
S4matematykaPISA
S4przyrodniczePISA

Źródło: Evidence Institute

Back to top