Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Niepodległa to ja i ty, o czym mówią pierwsze słowa naszego Hymnu Narodowego.

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w szkolnym konkursie "Moje Selfie z Niepodległą" regulamin poniżej.

„Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga”
/Tukidydes/

„Nasza odpowiedzialność za wielką i małą Ojczyznę,

piórkiem i pędzlem o Niepodległości w Społecznej Czwórce”

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to znakomita okazja, aby przypomnieć społeczności szkolnej kontekst i znaczenie tego jakże ważnego święta dla każdego z nas. Narodowe Święto Niepodległości pragniemy uczcić poprzez aktywne propagowanie pamięci historycznej wydarzeń 1918 roku oraz pogłębienie wiedzy i zainteresowania historią małej Ojczyzny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dzieje Powstania Wielkopolskiego.

Wierzymy, że odwaga, dążenie do celu, współpraca powstańców oraz Ojców Niepodległości, mogą być kontynuowane w naszym codziennym, zwykłym życiu. Stanowią nierozerwalny fundament między przeszłością a przyszłością.

Poza tym naszym celem jest rozwijanie uzdolnień uczniów, uwrażliwienie ich na piękno, poprzez udział w różnorodnych konkursach plastycznych, fotograficznych czy recytatorskich.

Uczniowie Społecznej Czwórki będą na lekcjach wychowawczych, historii, matematyki, plastyki, wychowania fizycznego, zgłębiać przeszłość, stawiać pytania, a przede wszystkim uczyć się i rozumieć znaczenie słowa „odpowiedzialność” za małą i wielką Ojczyznę.

Back to top